Dzień Kropki – 16.09.2019

Dzień kropki to radosne święto kreatywności przypadające 15 września. My w tym roku obchodziliśmy go 16 września.
Dzieci w przedszkolu dowiedziały się jak ważnym elementem jest niepozorna kropka. Stała się ona bohaterką wielu zabaw, gier literackich, plastycznych i ruchowych. Wystarczyło tylko uruchomić wyobraźnię.
Tego dnia nasze ubrania(dzieci oraz pracowników przedszkola) wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talent.
Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi.