Międzynarodowy Dzień Kropki – 16.09.2019

Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Wspólnie z dziećmi ułożyliśmy też własną historię małej Kropki, a potem z kolorowego papieru zrobiliśmy fantazyjne obrazy. Bawiliśmy się też przy piosence o kropce. Ten dzień na pewno nie byłby tak wyjątkowy, gdyby nie Państwa pomoc w przygotowaniu kropkowego stroju.

BYŁO KOLOROWO I RADOŚNIE