Zajęcia otwarte dla rodziców – 25.09.2019

W środę 25 września w naszej grupie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców, którzy w sposób czynny mieli okazję obserwacji swojego dziecka na zajęciach w grupie przedszkolnej. Tematem zajęć były owoce i warzywa , które są źródłem zdrowej żywności tak bardzo potrzebnej w rozwoju dziecka i utrzymania jego w dobrym zdrowiu. Dzieci wysłuchały inscenizacji utworu Jana Brzechwy „ Na straganie”, wypowiadały się na temat jego treści, rozpoznawały , klasyfikowały owoce i warzywa, dowiedziały się na temat ich wartości odżywczych i zdrowotnych., zaśpiewały piosenkę „Pomidorek”. Następnie wspólnie z rodzicami wykonały „stworki” i śmieszne postacie z owoców i warzyw. Było przy tym wiele uciechy i ogromnego zaangażowania szczególnie ze strony rodziców, aby każdy „stworek” był bardziej śmieszny , podobał się dzieciom i był owocem ich wspólnej pracy.