Projekt drzewo – październik

DRZEWA – codziennie widzimy je z naszych okien, przechodzimy obok nich nie zastanawiając się jak cenną rolę odgrywają w naszym życiu. Może czas się zatrzymać, popatrzeć, dotknąć, poobserwować. My tak zrobiliśmy i chcemy podzielić się z Wami naszymi spostrzeżeniami. Poznajemy drzewa na podstawie encyklopedii, albumów, zdjęć i filmów. Oglądaliśmy film o drzewach liściastych i iglastych oraz ich roli w przyrodzie. Wiemy już po czym je rozpoznać. Porównywaliśmy środowiska występowania drzew: las, park, ogrody. Poznaliśmy mieszkańców drzew: korniki, ptaki (dzięcioła lekarza drzew), owady. Na spacerach mierzyliśmy drzewa, zbieraliśmy liście, kasztany, szyszki do kącika przyrody. Wykonywaliśmy mandale z materiału przyrodniczego. Celem projektu było: propagowanie wiedzy o drzewach i ich roli dla środowiska oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej dzieci poprzez kontakt z przyrodą, rozbudzanie zainteresowań  rolą drzewa w życiu człowieka, tworzenie warunków samodzielnego poznawania rzeczywistości  przyrodniczej poprzez obserwowanie i eksperymentowanie.