Wycieczka na spektakl teatralny „W krainie Króla Lwa” – 08.10.2019

Dnia 8 października 2019 r. nasze dzieci wspólnie z kolegami z innych grup wybrały się na wycieczkę autokarową do Kina „Forum” w Bolesławcu, na spektakl teatralny „W krainie Króla Lwa” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Widowisko oparte na motywach animowanego filmu „Król Lew”, przeniosło dzieci w świat afrykańskiej sawanny i etnicznych rytmów. Egzotyczne maski, kostiumy, gra świateł, żywiołowe piosenki , choreografia, element „teatru cieni”, a także ogromna dawka humoru, który idealnie równoważył pewne elementy grozy, wywołały u dzieci zachwyt i stworzyły możliwość bezpiecznego przeżywania rozmaitych emocji. Przepięknie przedstawiona historia opowiadała o przyjaźni i miłości, które potrafią pokonać, a nawet zmienić złe zamiary i postawę bohatera – lwa Szpona, ogarniętego żądzą władzy. Niepowtarzalne widowisko wprowadziło dzieci w świat profesjonalnego teatru i dostarczyło im wielu niezapomnianych wrażeń.