Dzień Marchewki – 09.10.2019

Na marchewki urodziny
Wszystkie zeszły się jarzyny.
A marchewka gości wita
I o zdrowie grzecznie pyta”

To właśnie marchewka jest warzywem, które zawiera niezbędne dla zdrowia witaminy. Aby zachęcić dzieci do spożywania marchewki, zorganizowaliśmy w naszej grupie Dzień Marchewki. W tym dniu dzieci ubrały pomarańczowe stroje. Wszyscy bawiliśmy się wspólnie, rozwiązywaliśmy zagadki, piliśmy sok, jedliśmy surową marchewkę i marchewkowe ciasto. Nie zabrakło też rozmów o charakterze prozdrowotnym, na temat wartości odżywczych tego warzywa oraz wykorzystania jego w życiu codziennym. Szczególnie interesujący był proces przygotowania ciasta marchewkowego. Dzieci mogły samodzielnie przygotować pyszne ciasto. Ten dzień był zdrowy, witaminowy, pomarańczowy i marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe i uśmiechnięte.