„Szkoła (Przedszkole) pamięta” – 25.10.2019

W związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamięta się o zmarłych, dzieci z naszego przedszkola i grupy włączyły się w ogólnopolską akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła (Przedszkole) pamięta” Celem akcji było uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego miasta, regionu, społeczności ( w przypadku naszych dzieci również społeczności przedszkola). Dlatego wybraliśmy się na Cmentarz Komunalny w Lwówku Śląskim, gdzie znajdują się pomniki naszych bohaterów takich jak: pomnik w Hołdzie Osadnikom Wojskowym i Kombatantom II Wojny Światowej oraz pomnik Pamięci Ofiar z Korościatyna poświęcony obywatelom Polski poległym na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej z rąk UPA . Po krótkiej informacji historycznej na temat danych pomników, dzieci w hołdzie bohaterom zapaliły znicze. Następnie odwiedziły groby byłych nauczycieli i pracowników naszego przedszkola i tam również zapaliły znicze pamięci.