Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek – 05.11.2019

Tego dnia dostaliśmy list od Królowej Bajek, która poprosiła dzieci o pomoc. Zła czarownica wtargnęła do Królestwa Bajek i rzuciła zaklęcie, przez które wszystkie postaci są zagubione. Na szczęście dzieci postanowiły pomóc swoim ulubionym bohaterom: rozwiązywały zagadki dotyczące postaci z ulubionych książek, trafnie segregowały bajkowe rekwizyty oraz układały bajkowe puzzle. Przedszkolaki wykazały się dużą znajomością treści znanych bajek. Po odwróceniu złego zaklęcia i przegonieniu czarownicy, dzieci otrzymały kolorowanki z ulubionymi bohaterami. Przypomniały sobie także treść bajki „Trzy małe świnki” z zaciekawieniem oglądając przygotowane dla nich przedstawienie. Same również doskonale bawiły się inscenizując ulubione bajki.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą wyobraźnię, pamięć oraz wzbogacają słownictwo.