Projekt „KSIĄŻKA” – wycieczki – 06 i 27.11.2019

Wycieczki do księgarni i biblioteki były jednym z elementów realizacji projektu edukacyjnego „Książka”. Podczas wizyty w księgarni dzieci  poznały wyposażenie sklepu oraz ciekawe pozycje książkowe dostosowane do wieku dziecka. Maluchy, do przedszkolnego kącika, wybrały książeczki z serii „Kicia Kocia”. Natomiast w bibliotece przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób należy obchodzić się z książkami, by służyły wszystkim przez wiele lat.  Mali czytelnicy z wielkim zainteresowaniem oglądali piękne, kolorowe bajki, opowiadania oraz wysłuchali wiersza o kurczaczku, smoku i o kolorach.  Dużą atrakcją była książka, do której można było włożyć głowę. Obie wycieczki bardzo przedszkolakom się podobały i z pewnością jeszcze odwiedzimy te miejsca!