Spotkanie z Panem kolejarzem – 28.11.2019

Wielu chłopców nie mogło się doczekać spotkania z panem kolejarzem. Pan Krzysztof Weidner – wieloletni pracownik i pasjonat kolei bywał już gościem naszych przedszkolaków, a jego pogadanki – „ Pociągi dawniej i dziś” cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko chłopców.
Zwracał on zawsze uwagę na bardzo ważną sytuację jaką jest „Bezpieczny przejazd”. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć krótki filmik związany z tym tematem. Dzieci mogły również zobaczyć i usłyszeć różnego typu sygnały, jakimi posługiwano się na kolei ;( trąbki, lampy, chorągiewki, telefon polowy).
Była to również ciekawa lekcja historii dla naszych wychowanków.
Na zakończenie każda grupa otrzymała malowanki oraz inne gadżety mówiące o ich bezpieczeństwie na dworcach i przejazdach kolejowych, ufundowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.