W oczekiwaniu na święta – grudzień 2019

Okres przedświąteczny w przedszkolu to magiczny czas. Zajęcia nawiązujące do tematyki związanej z Bożym Narodzeniem dają okazję do przeżywania tego niezwykłego okresu. Dzieci z przyjemnością uczestniczyły w przygotowaniu świątecznych ozdób, poznały świąteczne zwyczaje, uczyły się kolęd i pastorałek. Mogliśmy kolędować z zespołem ludowym „Rozmarynek” z Rząsin, poznaliśmy ich stroje ludowe, oraz wysłuchaliśmy koncertu starych, nieznanych nam kolęd. Tradycja naszego przedszkola jest wręczanie własnoręcznie wykonanych kartek z życzeniami świątecznymi zaprzyjaźnionym placówkom i instytucją. W tym roku odwiedziliśmy Szkołę Podstawowa nr 2. W drodze powrotnej podziwialiśmy pięknie ozdobione miasto, oraz wystawę szopek betlejemskich i ozdób z masy solnej w kościele WNMP.