Wizyta w bibliotece – 14.01.2020

Dnia 14 stycznia wybraliśmy się z wizytą do Biblioteki Miejskiej w Lwówku Śląskim Oddziału Dziecięco- Młodzieżowego.
Przedszkolaki z wielką radością ponownie odwiedziły magiczne dla nich miejsce. Kilkoro z nich było już wcześniej zapisane do biblioteki i wspólnie wypożyczały z rodzicami książki oraz uczestniczyły w zajęciach grupy zabawowej biblioteki. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach, o tym, kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała wspólnie z dziećmi bajkę literowo – obrazkową „O Pszczółce” Każdy uczestnik wizyty wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do niej,  aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.