Dokarmiamy ptaki – styczeń

Dzieci wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego dbają aby miały co jeść. Przedszkolaki dokarmiały ptaki oraz uczestniczyły w cyklu zajęć na temat dokarmiania zwierząt zimą. Podczas zajęć dowiedziały się, które ptaki zostają na zimę w naszym kraju oraz czym można je dokarmiać. Same gromadziły ziarna, nasiona, okruszki chleba. Dzieci wybrały się na zimowy spacer, aby uzupełnić zapasy w karmniku zamieszczonym w ogrodzie. Zawiesili też pokarm na drzewach w parku. Nasi skrzydlaci przyjaciele na pewno są nam wdzięczni za taką pomoc.
Dokarmiając ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.