Zabawy z gazetami – 04.03.2020

W przedszkolu staramy się, aby każdy dzień był inny, ciekawy i atrakcyjny dla dzieci, preferujemy twórcze i aktywne metody pracy a do zajęć wykorzystujemy różne pomoce, aby uatrakcyjnić je i zachęcić dzieci do aktywnego udziału. Tym razem była to po prostu gazeta. Gazeta to coś, co po przeczytaniu leży sobie w każdym domu i zawadza albo jest wyrzucana do kosza. A nie musi tak być, o czym przekonały się dzieci z naszej grupy. Podczas zabaw przy piosence dzięki dłoniom i palcom gazety wydawały różne dźwięki, naśladowały szum wiatru, padającego deszczu, szelest liści. Podczas kolejnych zabaw gazety posłużyły do rozwijania sprawności manualnej. Gazety okazały się wspaniałą i atrakcyjną pomocą do codziennych zabaw i ćwiczeń!