Wielkanoc – aktywność własna – zajęcia zdalne

Drodzy Rodzice rozmawialiście z dziećmi o przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych. Dzieci zapoznały się z kulturą polską, przez odkrywanie różnic między zwyczajami regionalnymi związanymi z wielkanocnymi tradycjami: robieniem palmy, malowaniem jajek, przygotowaniem wielkanocnego koszyczka. Korzystając z własnych doświadczeń, opowiadały, jak przygotowują się do świąt i jak je spędzają. Opowiadały o tym, co powinno znaleźć się na świątecznym stole i w wielkanocnym koszyku. Utrwalały zdobyte informacje dotyczące tradycyjnych potraw wielkanocnych, a także doskonaliły umiejętności zachowania się przy stole i właściwego podejmowania zaproszonych gości. Wspólnie dekorowały stół świąteczny, rozkładały naczynia i sztućce. Usprawniały aparat artykulacyjny przez ćwiczenia wykonywanie podczas słuchania opowiadania. Odczytywały proste wyrazy związane z tematem Wielkanocy: baranek, pisanka, pisanki. Tworzyły zbiory różnych przedmiotów, klasyfikując je ze względu na określone cechy. Uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych, również z towarzyszeniem piosenek. Dziękujemy za dotychczasową współpracę w tym zakresie i fotorelacje z Waszych wspólnych działań i tych podejmowanych przez dzieci w Waszych domach.