Zwierzęta egzotyczne

Byliśmy już w wiejskiej zagrodzie, w lesie, dlatego w tym tygodniu wyruszyliśmy na wyprawę nieco dalej, gdyż poznawaliśmy zwierzęta żyjące na pustyni i w dżungli. Wiersz czytany przez rodziców Gdzie był Krzyś wprowadził przedszkolaków w temat. Dzieci trafiły na sawannę dzięki zabawie muzyczno-ruchowej Samolot, następnie oglądały ilustracje, rozpoznawały i nazywały wybrane zwierzęta egzotyczne, opisywały ich wygląd. Przedszkolaki śpiewały piosenkę „Idziemy do ZOO” oraz tańczyły do piosenki z Króla Lwa. Chętne dzieci łączyły linią kropki (słoń) i takie same zwierzęta, układały puzzle – zwierzęta z Afryki, szukały małpki, która nie miała pary i różnic między ilustracjami, kolorowały, wykonywały ćwiczenia ruchowe z wykorzystaniem obrazków, liczyły. Dziękuję Rodzicom za pomoc!