Dzień Uśmiechu

2 października – w piątek, dzieci z grupy III włączyły się do obchodów Międzynarodowego Dnia Uśmiechu. Na pomysł świętowania tego dnia wpadł artysta Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył „smiley’a” – słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Z czasem Ball był coraz bardziej zaniepokojony komercjalizacją żółtego znaczka i tym, że ludzie zapomnieli o jego oryginalnym przesłaniu. W ten sposób wpadł na pomysł zorganizowania Światowego Dnia Uśmiechu – dnia, w którym wszyscy powinni dużo się uśmiechać i poświęcić większą uwagę dobrym uczynkom. Dzień jest obchodzony w każdy pierwszy piątek października. Tak też zrobiły nasze Przedszkolaki uśmiechając się szeroko! Dodatkowo także połączyły ten dzień z założeniem przygotowanych opasek na głowę i wykonaniu uśmiechniętego słoneczka, z uśmiechem bawiły się, wykonywały ćwiczenia gimnastyczne, doskonaliły umiejętności liczenia i klasyfikowania. Kolorowały roześmiane głowy dzieci nadając im imiona. Idąc do domu zabrały uśmiechnięte buźki dla swoich bliskich.