Projekt edukacyjny „Jabłko”

W dniach 05.10.2020r. – 16.10.2020 r. dzieci z naszej grupy brały udział w projekcie edukacyjnym „Jabłko” .Celem projektu było: kształtowanie postaw proekologicznych; poznawanie różnych ekosystemów: ogród, sad; poznawanie warunków niezbędnych do życia roślinom. Aby zainspirować dzieci do zajęcie się danym tematem, przedszkolaki podczas spacerów obserwowały przyrodę w ogrodzie i w sadzie, oglądały książki, słuchały tekstów literackich i piosenek. Podczas projektu dzieci pod lupą oglądały naturalne okazy jabłek. Badały owoce za pomocą dotyku, wzroku, węchu, mierzyły ich wielkość, przeliczały i układały w pary. Wspólnie z dziećmi zastanawialiśmy się „Co by było gdyby nie było owoców – jabłek”, „Do czego potrzebne są ludziom i zwierzętom jabłka”. Podczas zajęć plastycznych dzieci tworzyły według własnego pomysłu książeczkę pt. „Owoce”. Na zakończenie projektu dzieci wykonywały „jabłkowe jeżyki”. Cykl przeprowadzonych zajęć sprawił dzieciom dużo radości.