VI Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

8 października 2020 roku dzieci i pracownicy naszego przedszkola wzięli udział w VI Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”. Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. W dniu biegu już od samego rana towarzyszyła nam radość i pozytywne emocje. Aby mieć dużo siły zjedliśmy zdrowe, pożywne śniadanie. Każdy zawodnik otrzymał numerek startowy, a przed rozpoczęciem biegu wziął udział w rozgrzewce, która jest niezbędna przed każdą aktywnością ruchową. W maratonie wzięło udział 116 osób. Każdy kilkakrotnie przebiegł dystans 400 m, co łącznie daje 148800metrów!!! Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Radości było co nie miara, zwłaszcza gdy dowiedzieliśmy się, że pobiliśmy rekord z zeszłego roku i przebiegliśmy 64500 metrów więcej. Sportowcy zadowoleni wrócili do przedszkola. Z pewnością ten dzień można zaliczyć do wyjątkowych dni w przedszkolu, bo towarzyszył mu optymizm, radość, dobra zabawa, zdrowa rywalizacja i liczne pozytywne przeżycia i emocje.