Poranek patriotyczny w naszym przedszkolu

Z  okazji 102. rocznicy  odzyskania przez  Polskę niepodległości, dzieci z każdej grupy uczestniczyły w    poranku  patriotycznym, zorganizowanym w swojej sali. Przedszkolaki obejrzały i wysłuchały koncertu „Polska, nasz wolny kraj”. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom symboli narodowych, pieśni patriotycznych oraz postaci Józefa Piłsudskiego, jak i kształtowanie postaw patriotycznych. Dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersiach widniały kotyliony w barwach narodowych. O godzinie 11.11 w ramach akcji MEN „ Szkoła, Przedszkole Do Hymnu” wszystkie przedszkolaki stanęły do jego odśpiewania (nasze dzieci wiedzą już, że wtedy należy stać na baczność). Na koniec dnia przedszkolaki zaniosły do domu własnoręcznie wykonaną flagę.