Spotkanie z pielęgniarką

Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić  i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia . Zademonstrowała dzieciom niektóre proste zabiegi, np. mycie zębów. Na zakończenie spotkania  wszyscy wspólnie bawili się przy piosence pt. „Pasta, szczotka , kubek, ciepła woda…” Wizyta pani pielęgniarki zakończyła się pamiątkowym zdjęciem. Wszyscy doskonale się bawili, dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy  ponownie.