Spotkanie z pielęgniarką

4 grudnia dzieci gościły w przedszkolu pielęgniarkę – panią Zdzisławę. Spotkanie było interesujące i pouczające dla małych słuchaczy. Nasz gość w sposób bardzo ciekawy przekazał informacje na temat podstawowych zasad higieny jamy ustnej. Dzieci dowiedziały się jak bardzo ważne jest dbanie o nasze zęby. Przy użyciu modelu szczęki dorosłego człowieka pani pielęgniarka zademonstrowała dzieciom prawidłowy sposób szczotkowania zębów. Każde dziecko miało okazję samodzielnie pokazać na modelu, jak myje się zęby. Pani pielęgniarka podkreśliła również, jak ważne dla zębów jest zdrowe odżywianie się. W trakcie spotkania dzieci dzieliły się również swoją wiedzą i doświadczeniami na temat dbania o swoje ząbki.