Razem na święta

W miesiącach listopadzie i grudniu nasze przedszkole włączyło się w akcję Ministra Edukacji Narodowej „Razem na Święta” poprzez zorganizowanie zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt. Celem akcji  jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za słabszych, w naszym przypadku – bezdomnych zwierząt. Przedszkolakom nie jest obojętny los porzuconych czworonogów, dlatego chętnie włączyły się do akcji. Przedszkolaki z naszej grupy zebrały mnóstwo karmy, która tuż przed świętami Bożego Narodzenia przekazana została do schroniska. Akcja pomocy niechcianym zwierzętom jest jedną z najprostszych form działania, w jaką mogą włączyć się dzieci, mając satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że chwilowa poprawa warunków ma znaczenie. Dlatego dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję i pokazali swoim pociechom, że dzielenie się tym co mamy to bardzo dobry zwyczaj.