Dzień Kota

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowe, salonowe, dachowe, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty.
W środę, 17 lutego dzieci z grupy III obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą, przy piosence „Kot się myje”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów, opowiadały o swoich kotkach, aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc, zwijając się w kłębuszek.
Dużo radości sprawiło dzieciom wykonanie opasek na głowę, rozwiązywanie zadań i wyklejanie kotków plasteliną. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i na pewno długo będą miały to spotkanie w pamięci.