Necio

Przedszkolaki na kwarantannie realizowały zagadnienia związane z internetem. Brak należytej ostrożności w sieci może być dla dziecka równie niebezpieczny, jak brak ostrożności w świecie offline. Przedszkolaki zapoznane zostały  z aplikacją necio.pl. Odkrywały wspólnie zasoby internetu. Bawiły się i grały na ciekawych i przyjaznych stronach. Ważne jest aby dzieci poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa w sieci.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w edukacji dzieci w domowym zaciszu. Było nam miło oglądać wszystkie przyniesione i zrealizowane karty pracy. Wszyscy podziwiali zorganizowaną w naszej sali wystawę robotów i lunet.
Rodzicu wspólnie z dzieckiem ustal zasady korzystania z urządzeń elektronicznych. Pamiętaj o umiarze! Zadbaj, by dziecko w wieku przedszkolnym  nie korzystało  z  tabletu, czy smartfona codziennie a jednorazowa sesja korzystania przez nie z aplikacji nie przekraczała 20 minut.