Zajęcia zdalne – rola aktywności fizycznej i ruchu dla zdrowia

Każde dziecko o tym wie:
Chcesz być zdrowy – ruszaj się!
Zdrowy duch jest w zdrowym ciele,
a z wszystkiego jedna racja:
górą sport i rekreacja!

W ramach realizowanej tematyki – poznawanie i rozumienie roli aktywności fizycznej i ruchu dla zdrowia dzieci z naszej grupy przy aktywnym współdziałaniu i pomocy rodziców w trakcie zajęć zdalnych dowiedziały się, co to znaczy być sportowcem i dlaczego warto uprawiać sport. Dowiedziały się, co to znaczy „gra fair play”, poznały różne dyscypliny sportowe. Brały aktywny udział w ćwiczeniach gimnastycznych, zabawach muzyczno-ruchowych, ćwiczeniach relaksacyjnych, spacerach, aktywnie spędzały czas na świeżym powietrzu. Przedszkolaki poznały wiersze, opowiadania i piosenki związane z omawianą tematyką. Miały również możliwość stworzenia prac plastycznych i technicznych, rozwiązywania łamigłówek tematycznych związanych z tematyką sportu.