Dzień Ziemi – 22-04-2021

Co roku 22 kwietnia, obchodzone jest wyjątkowe święto – Dzień Ziemi, największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Z tej okazji nasze przedszkolaki brały udział w wielu zabawach z ekologią w tle. Uczyły się, jak żyć ekologicznie. Zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Słuchały edukacyjnych wierszy, opowiadań i rozwiązywały zagadki. Uczyły się segregować śmieci i założyły zielony ogródek na parapecie okna.
Swoją wiedzę poszerzyły oglądając min. film edukacyjny: DZIEŃ ZIEMI. Brały udział w quizie ekologiczno-przyrodniczym. Okazało się, że przedszkolaki świetnie znają problematykę ekologiczną.