Teatr i audycje muzyczne

Ze względu na sytuację epidemiczną w Polsce, w naszym przedszkolu nie możemy gościć aktorów i muzyków, którzy co roku przyjeżdżali do nas, aby zagrać i zaśpiewać specjalnie dla naszych przedszkolaków. Jednak nasze dzieci uczestniczą w spektaklach teatralnych oraz audycjach muzycznych za pośrednictwem Internetu. W ciągu roku szkolnego dzieci obejrzały wiele występów teatralnych ze wspaniałą scenografią i barwnymi kostiumami, poznawały instrumenty muzyczne, różne tańce, nazwiska wielkich kompozytorów, ich twórczość, a także muzykę różnych kultur. Przedstawienia te zawsze połączone były z różnymi zadaniami i zabawami oraz były bardzo inspirujące dla naszych przedszkolaków. Spotkania z muzyką i teatrem są dla dzieci źródłem radości, pozytywnych emocji, a przede wszystkim mają one charakter edukacyjny i stanowią uzupełnienie edukacji przedszkolnej.