Dzieciaki Mleczaki

„Dzieciaki Mleczaki” to akcja edukacyjno-informacyjna na temat wartości odżywczych mleka i jego przetworów, skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym. Głównym celem akcji jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie. Poprzez zabawę chcemy kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe już od najmłodszych lat i promować mleko jako napój nie tylko zdrowy, ale też bardzo smaczny. Nasze przedszkolaki zapoznały się z produktami mlecznymi i procesem ich powstawania. Wykonały prace plastyczne oraz karty pracy z programu „Dzieciaki Mleczaki”. Degustowały mleko i jego przetwory: kakao, koktajle, zupy mleczne, pastę twarożkową czy pudding z kaszy manny. Okazało się, że wszystkie te smaczne dania i desery powstają właśnie z mleka.