Bajkowy Dzień Dziecka

Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć , wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. 1 czerwca nasza grupa zamieniła się w Bajkową krainę. Dzieci przebrały się za ulubione postacie z bajek, były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, tańce i zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Okazało się, że dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z trudnymi zadaniami. Ten dzień sprawił  przedszkolakom  wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać.