Bezpieczna droga do przedszkola

7 września nasze przedszkole odwiedziły Panie policjantki z Komendy Powiatowej Policji
w Lwówku Śląskim oraz Pani Strażnik przedstawicielka Straży Miejskiej w Lwówku Śląskim. Do tej wizyty dzieci przygotowywały się od kilku dni poprzez realizację zajęć na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu i w ogrodzie przedszkolnym, ale również w ruchu drogowym. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z niebezpieczeństwami grożącymi im w trakcie drogi do przedszkola, uświadomienie dzieci jak prawidłowo należy korzystać z drogi oraz jak zachować się, gdy spotkają na swojej drodze obcą osobę. Dzieci miały okazję dowiedzieć się również jak wygląda mundur policjantki i strażniczki miejskiej oraz do czego służą odblaski. W praktyce miały okazję zaprezentować zdobytą wiedzę podczas wycieczki na skrzyżowanie. Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały za wizytę. Serdecznie dziękujemy, że znalazłyście Panie czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami. Dziękujemy i zapraszamy do naszego przedszkola.