Dzień Kropki

DZIEŃ KROPKI to radosne święto kreatywności przypadające 15 września.
Dzieci w przedszkolu dowiedziały się jak ważnym elementem jest niepozorna kropka. Stała się ona bohaterką wielu zabaw, gier literackich, plastycznych, muzycznych i ruchowych. Wystarczyło tylko uruchomić wyobraźnię. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talent. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt nie zwracał na nie uwagi. Nasze przedszkolaki brały także aktywny udział w grach i zabawach z kropką, a nasza galeria wzbogaciła się o twórcze kompozycje wykonane z kropek.