Projekt jabłko i czerwony dzień w przedszkolu

„W koszyczku jabłuszko starannie złożone śmieje się do dzieci troszkę zawstydzone
 Buzię ma rumianą od słonka czerwoną i calutką skórkę pięknie opaloną
Mamusia jabłuszko nożem rozkroiła i na równe części dzieci podzieliła
A w każdej to części zdrowe witaminki dla mamy dla taty chłopca i dziewczynki
Cieszą się dzieciaki i jabłuszka jedzą a o tym jak zdrowe nawet ptaszki wiedzą“

Jesień to czas przygotowań ludzi do zimy i robienia zapasów. To czas, w którym jest pod dostatkiem owoców a w szczególności jabłek. Jabłko jest  owocem dobrze znanym i lubianym przez dzieci. Znanym, ale czy dokładnie? Dlatego przez tydzień dzieci z grupy IV realizowały projekt edukacyjny „Jabłko”.  Pierwszego dnia stworzyliśmy siatkę wiedzy na temat jabłek. Były to sformułowane przez dzieci pytania i odpowiedzi. W kąciku przyrodniczym  został wydzielony „kącik jabłka”, który każdego dnia systematycznie był wzbogacany. Przedszkolaki codziennie zdobywały nowe wiadomości na temat tych zdrowych owoców. Nie zabrakło wycieczki, gdzie mogły z bliska przyjrzeć się jabłoniom. Realizacja projektu była ciekawym wyzwaniem dla dzieci i możliwością poszerzenia wiedzy na temat tych smacznych i zdrowych owoców.
W środę 29 września 2021 w naszym przedszkolu miał miejsce pierwszy z serii „Kolorowych Dni”. Każdy z przedszkolaków przyszedł w ubraniu w elementami czerwonego koloru. Czerwony kolor sprawił, iż w naszej grupie w tym dniu panowała szczególnie ciepła atmosfera. Nasi milusińscy pełni zapału uczestniczyli w atrakcjach „Czerwonego Dnia”. Rozmawiali o zdrowych czerwonych owocach i warzywach, malowali wspólnie czerwone jabłko, degustowali zdrowe jabłkowe chipsy przygotowane w przedszkolu.