Zajęcia kulinarne

W ramach realizacji projektu ,,Warzywa” w naszej grupie odbyły się zajęcia kulinarne. Postanowiliśmy upiec ciasto marchewkowe i brownie z cukinii. Jak się okazuje, pieczenie ciasta, to nie taka trudna sprawa. Szczególnie, gdy do pomocy jest tyle małych
i zdolnych rąk. Według przepisu wspólnie przygotowaliśmy składniki. Przedszkolaki odmierzały odpowiednią ilość potrzebnych składników za pomocą wagi i pojemników.
W trakcie zajęć po raz kolejny dzieci kształciły swoje praktyczne umiejętności kulinarne oraz przypomniały zasady prawidłowego odżywiania się, które są niezbędne w dorosłym życiu. Przedszkolaki doskonaliły umiejętności bezpiecznego posługiwania się sprzętem AGD, który ułatwia pracę w kuchni. Ponadto w czasie zajęć dzieci kształciły umiejętności współpracy
w grupie, czerpały radość ze wspólnego przygotowywania posiłków oraz doskonaliły umiejętność samodzielnego przygotowywania prostych potraw. Kiedy ciasto było gotowe odbyła się  degustacja. Ciasta z warzyw wyszły dzieciom wyśmienicie.