Dzień pomarańczowy

13 października w naszej grupie świętowaliśmy Dzień Pomarańczowy, dlatego w tym dniu każdy przyszedł w ubraniu w elementami pomarańczowego koloru. Zajęcia rozpoczęliśmy od wysłuchania wiersza o w/w kolorze, a następnie wymienialiśmy przedmioty, owoce, warzywa, które są pomarańczowe. Wspólnie ułożyliśmy napis DZIEŃ POMARAŃCZOWY i pomarańczowy dywanik. Były zabawy ruchowe z pomarańczowymi kartkami i balonami. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne przedstawiające marchewkę i dynię, przepyszny sok marchewkowo-jabłkowo-pomarańczowy oraz marchewkowe ludziki. Pani Marcheweczka wszystko nadzorowała i w nagrodę za wysiłki poczęstowała dzieci pomarańczową galaretką. Wszystkie nasze edukacyjne działania dokumentują poniższe zdjęcia oraz film, na którym dzieci recytują wiersz i śpiewają piosenkę o marchewce.