Kolorowy dzień w przedszkolu –pomarańczowy

Kształtowanie postaw prozdrowotnych zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Z myślą o tym jeden dzień w miesiącu, jest dniem kolorowym. W tym miesiącu był to kolor pomarańczowy, jak dynia czy marchewka. W tym dniu dzieci ubrały pomarańczowe stroje. Wszyscy bawiliśmy się, rozwiązywaliśmy zagadki, piliśmy sok marchewkowy, jedliśmy surową marchewkę i piekliśmy ciasto marchewkowo- dyniowe , oraz brownie z dodatkiem cukinii i bananów. Nie zabrakło też rozmów o charakterze prozdrowotnym, na temat wartości odżywczych tych warzyw. Szczególnie interesujący dla dzieci był proces przygotowania ciasta. Dzieci były bardzo samodzielne. Ten dzień był zdrowy, witaminowy, pomarańczowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe i uśmiechnięte.