Projekt warzywa

W miesiącu październiku nasza grupa zrealizowała projekt edukacyjny ,,Warzywa”. Celem projektu było uświadomienie znaczenia spożywania warzyw dla zdrowia. Podczas trwania projektu dzieci miały okazję wielozmysłowo poznać warzywa. W ramach realizacji projektu odbyły się dwa zajęcia kulinarne: pieczenie ciast z warzyw oraz przygotowanie soku warzywno – owocowego. Przedszkolaki podczas aktywności plastycznej wykonały: pacynki z marchewek, prace z wydzieranki, warzywa z masy solnej oraz malowały swoje ulubione warzywa kredą na tarasie przedszkolnym. Jak się okazało temat projektu świetnie sprawdził się w edukacji matematycznej przedszkolaków. Dzieci miały okazję pracy na zbiorach (porównywały liczebność zbiorów). Przedszkolaki wykorzystały wagę szalkową do warzenia warzyw. Próbowały oszacować, która dynia jest cięższa. Posługiwały się pojęciami: cięższy, lżejszy. Na kolejnych zajęciach wykorzystaliśmy centymetr krawiecki i sznurek. Za pomocą tych dwóch rzeczy dzieci szacowały, który kabaczek jest dłuższy oraz który ma większą objętość. Rodzice możecie wesprzeć nas w działaniach edukacyjnych poprzez wykorzystanie sytuacji z życia codziennego do zabaw kształtujących pojęcia matematyczne.