Projekt „deszcz”

W październiku realizowaliśmy projekt edukacyjny pod hasłem DESZCZ, którego celem było rozbudzanie ciekawości na temat zjawisk atmosferycznych oraz prowadzenie obserwacji przyrodniczych, a także eksperymentów i wyciąganie z nich wniosków. Zaczęliśmy od poszukiwania odpowiedzi na pytanie „Jak powstaje deszcz?” W tym celu wykonaliśmy odpowiedni eksperyment, podczas którego obserwowaliśmy „deszcz” w słoiku. Oglądaliśmy film edukacyjny pt. „Obieg wody w przyrodzie”. Dowiedzieliśmy się także, jak można wykorzystywać wodę z deszczu, jakie chmury dają opady deszczu i czy w ogóle powinniśmy się obawiać intensywnych opadów deszczu. Wykonaliśmy szereg prac plastycznych związanych z tematem przewodnim (kolorowe parasole, kalosze). Kropelki deszczu oraz chmurki posłużyły nam również do zabaw matematycznych, a także bawiliśmy się przy muzyce chowając się pod wielkim, kolorowym parasolem, czyli chustą animacyjną. Na zakończenie naszego projektu uporządkowaliśmy zdobytą wiedzę dzięki zorganizowaniu quizu tematycznego. Podejmowane aktywności dostarczyły wielu ciekawych wiadomości oraz zainspirowały do kolejnych zabaw, dzięki którym w czasie deszczu dzieci na pewno nie będą się nudzić!