Dzień makaronu

Celem stworzenia Dnia Makaronu, było pokazanie, że jest to potrawa znana i lubiana na całym świecie. Dodatkowo jest zdrowa, bowiem makaron znajduje się na 3 poziomie piramidy zdrowia. Na zajęciach poznawaliśmy „ciekawostki makaronowe”, jego wygląd, zastosowanie i sposób powstawania. Dzieci dowiedziały się, w jakim kraju narodziła się tradycja jedzenia makaronu oraz dostały prosty przepis na makaron. Przedszkolaki miały możliwość porównania kształtów i kolorów poprzez dotyk i wzrok, klasyfikacji makaronu pod względem koloru i kształtu oraz układać kompozycje wg własnego pomysłu. To był idealny moment na kształtowanie umiejętności z zakresu edukacji matematycznej oraz rozwijanie motoryki małej. Były zabawy logopedyczne z rurkami do napojów, plastyczne a punktem kulminacyjnym było wykonanie wspaniałego naszyjnika!