Dzień Postaci z Bajek

5 listopada w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Bohaterowie bajek walczą ze złem i pokonują wiele trudności, pomagając w ten sposób dzieciom w przezwyciężeniu wielu barier. Dlatego w tym dniu przedszkolaki wcieliły się w swoich ulubionych bohaterów. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Ten dzień był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło. Ten dzień był kolorowy i wesoły! Dzieci przebierały się w bajkowe stroje, uczestniczyły w konkursach i quizach. Wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty oraz układały puzzle. Na chwilę mogły się zmienić w Kopciuszka, który oddziela ziarenka grochu od pestek dyni. Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych. Bajkowe przedpołudnie dało przedszkolakom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem.