Święto Niepodległości

Dnia 10.11.2021. w grupie drugiej odbył się poranek patriotyczny, wszystkie dzieci wraz z paniami ubrane były na galowo. Prezentowane były piosenki oraz wiersze o charakterze patriotycznym, przedszkolaki miały okazję obejrzeć koncert dla najmłodszych on-line, a w programie; śpiewanie pieśni patriotycznych, poznanie postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego, zapoznanie z symbolami narodowymi Polski, omówienie stroju Ułana oraz gość specjalny- trębacz i sobowtór Marszałka Piłsudskiego. Przedszkolaki wcześniej samodzielnie przygotowały flagi i otrzymały kotyliony. O godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. 11 listopad to dzień, który zdecydowanie powinien zapisać się w pamięci dzieci; poprzez takie działania kształtowane są postawy i świadomość patriotyczna jak i przywiązanie do kraju.