Święto Niepodległości

Jedną z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny jest 11 listopada – dzień odzyskania przez Polskę niepodległości. Pielęgnując tradycje 10.11.2021 r. w naszej grupie obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Głównym celem było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych. Nasze przedszkolaki w ciągu poprzednich dni pogłębiały zainteresowania przeszłością naszego kraju poprzez różnorodne formy aktywności. Wsłuchiwały się w opowieści literackie, legendy, prezentacje multimedialne, poznały symbole narodowe (flaga, godło, hymn narodowy). Odbyły krótką podróż po mapie ze wskazaniem stolicy Warszawy i rzeki Wisły oraz naszego miasta. W trakcie działań artystycznych wykonały wiele prac plastycznych. Dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych. O godzinie 11.11 nasi mali patrioci w ramach akcji MEN „Szkoła, Do Hymnu” stanęły do odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszej grupie i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.