Kolorowe dni w przedszkolu – brązowy jak…

W dniu 17.11.2021 roku dzieci z grupy I uczestniczyły w zabawach w ramach obchodów kolorowych dni – tym razem był kolor brązowy jak „ziarna, kasza lub ciemne pieczywo”- głównym celem realizacji zajęć było kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania. Tradycyjnie dzieci miały na sobie ubrania w kolorze brązowym. Podczas śniadania dzieci spożywały zdrowy, smaczny posiłek w tym wieloziarniste ciemne pieczywo i piły pyszne kakao. Przedszkolaki w trakcie różnorodnej aktywności dzieci brały udział w zabawach integracyjnych, wyszukiwały obrazki przedstawiające przedmioty w kolorze brązowym, rozwiązywały zagadki o brązowym kolorze. Układały kompozycje z materiału przyrodniczego (szyszki, kasztany, orzechy, liście, makarony), a następnie wykonały pracę plastyczną – jeż z masy solnej i makaronu. W tym dniu Mila, Wojtek i Mikołaj świętowali swoje urodziny, a czekoladowe niespodzianki dla dzieci były dopełnieniem brązowego dnia w naszej grupie.