Kolorowe dni w przedszkolu – brązowy

17 listopada dzieci uczestniczyły w zabawach w ramach obchodów kolorowych dni – tym razem był kolor brązowy jak „ziarna, kasza lub ciemne pieczywo”. Gównym celem realizacji zajęć było kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania. Tradycyjnie dzieci miały na sobie ubrania w wybranym kolorze. Podczas śniadania dzieci spożywały zdrowy, smaczny posiłek w tym wieloziarniste ciemne pieczywo i piły pyszne kakao. Przedszkolaki w trakcie różnorodnych aktywności brały udział w zabawach integracyjnych, wyszukiwały obrazki przedstawiające przedmioty w kolorze brązowym, rozwiązywały zagadki o brązowym kolorze. Układały kompozycje z materiału przyrodniczego (szyszki, kasztany, orzechy, liście, makarony) i wykonały prace plastyczne.