Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak

Dnia 20 listopada w naszej grupie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji zostały przeprowadzone zajęcia dydaktyczne, podczas których dzieciom zostały przybliżone Prawa Dziecka oraz ich wielka ranga. Przedszkolaki dzieliły się swoimi własnymi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu oraz o tym, co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia przykrość. Dzieci wiedzą już, że mają prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Taki dzień jest także okazją do tego, abyśmy My dorośli nigdy o tym nie zapominali.
Jako dorośli musimy pamiętać, że dzieci mają również swoje prawa. Pomóżmy im chronić własne dobro, własne ja, ponieważ one same nie potrafią jeszcze zadbać o siebie i swój rozwój. Bez wątpienia potrzebują do tego rodziców, opiekunów oraz innych przychylnych im mądrych ludzi, z którymi będą czuły się bezpieczne i kochane. Pamiętajmy o tym!