Dzień Kredki

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,
kolorowe kredki bardzo lubią mnie…”

22 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kredki. Dlatego też w tym dniu kredka znajdowała się w centrum naszych zabaw. Nie zabrakło piosenki pt. „Kolorowe kredki” oraz zabaw teatralnych w oparciu o teatrzyk D. Gellner „Kredki siostrzyczki”. Dzięki zabawom utrwaliliśmy nazwy kolorów . Nie wiadomo kiedy, a nasz jesienny dzień pokolorowaliśmy „na niebiesko, fioletowo, żółto i różowo, na czerwono, na zielono i pomarańczowo”… Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. To był wesoły dzień!!