Dzień Kredki

22 listopada obchodziliśmy w grupie Dzień Kredki, a święto to jest w szczególny sposób związane z dziećmi. Swoje pierwsze prace dzieci wykonują właśnie przy użyciu kredki, dlatego też w tym dniu kredka znajdowała się w centrum naszych oddziaływań. Przedszkolaki już wcześniej przygotowywały z tekturowych rulonów kredki w nieco większym formacie. W tym dniu dzieci wysłuchały piosenki pt.: „Kolorowe kredki” oraz wiersza o tym, co kredki namalowały. Potem wspólnie zastanawialiśmy się: „co by było, gdyby na świecie nie było kolorów”. Przedszkolaki wykazały się dużą pomysłowością odpowiadając na pytanie. Następnie odbyły się zabawy dydaktyczne z wykorzystaniem różnego rodzaju kredek. Na zakończenie każdy przedszkolak wykonał pracę plastyczną swoim ulubionym kolorem.