Dzień Pluszowego Misia

Proszę państwa, oto miś.
Miś jest bardzo grzeczny dziś,
Chętnie państwu łapę poda.
Nie chce podać? A to szkoda.

W ramach obchodów Święta Pluszowego Misia dzieci z grupy I już od samego rana brały czynny udział w zabawach integracyjnych z misiami, muzyczno-ruchowych „Pląs niedźwiadek”, „Misie dwa”. Opowiadały o swoich ulubionych misiach, wspólnie wyrecytowały wiersz „Miś”. W trakcie zabawy dydaktycznej „Gdzie siedzi miś?” określały położenie misia w przestrzeni (na, pod, nad, za, obok, między, góra, dół). Obejrzały prezentację multimedialną o historii powstania pluszowego misia, poznały bajkowe misie, rozpoznawały i nazywały ich bohaterów m. in.: Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Colargol, Gumisie. Interaktywne zabawy ze swoimi misiami przy znanych piosenkach i mruczankach sprawiły dzieciom dużo radości i zadowolenia. Były również zabawy plastyczne „Miś z kółek”. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku oraz pamiątkowych zdjęć. Atrakcji w tym dniu było mnóstwo, żal było iść do domu.