Tradycje świąteczne w naszej grupie

W naszym przedszkolu dzieci każdego roku poznają tradycje, zwyczaje świąt Bożego Narodzenia i chętnie aktywnie uczestniczą w przygotowaniach do nich: wykonują ozdoby choinkowe, odwiedzają szopkę betlejemską na rynku miasta, wykonują dekoracje świąteczne w sali, uczą się kolęd i piosenek o tematyce bożonarodzeniowej. Tak było i w tym roku. Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszej grupie zakończyła uroczysta wigilia wspólnie z dziećmi z gr. II. Przedszkolaki kolędowały, składały sobie życzeń oraz zjadły wigilijny obiad. Takie uroczyste chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie serdeczne relacje.