Biały dzień w przedszkolu

Czy wiecie, że to mleko daje nam więcej energii i chęci do działania? Mleko i przetwory mleczne są źródłem wapnia, białka, witamin z grupy B, A i D. Produkty te zawierają także składniki mineralne, takie jak magnez potas i cynk. Te i inne informacje przedszkolaki przyswoiły w zorganizowanym dniu pod hasłem „Biały dzień w przedszkolu”.  Celem organizacji Białego Dnia było zachęcanie do spożywania produktów nabiałowych jako ważnych dla zdrowych i mocnych kości.
W tym dniu każdy przedszkolak przyszedł ubrany na biało  Na zajęciach rozmawialiśmy na temat nabiału i produktów mlecznych. Poznaliśmy także proces otrzymywania mleka i powstawania produktów pochodnych. Na drugie śniadanie zrobiliśmy jogurt owocowy oraz próbowaliśmy twarożek z krakersami.
Było pysznie i zdrowo!